Judesio korekcijos specialistė Alina rekomenduoja

Fizinio aktyvumo vaikystėje naudos:

Neleidžia vystytis nutukimui, 2 tipo diabetui, kelioms medžiagų apykaitos ligoms, vėžiui ir labai prisideda prie bendros sveikatos.

Fizinis aktyvumas vaidina svarbų vaidmenį vystantis smegenims ir palaikant esmines psichines funkcijas, tokias kaip dėmesio įgūdžiai, mokymasis ir problemų sprendimas.

Padeda palaikyti psichologinę gerovę, kai kūnas išskiria endorfinus (gerą savijautą sukeliančias chemines medžiagas) ir taip gerina nuotaiką, energijos lygį ir miegą. Tai dar labiau padidina pasitikėjimą savimi ir atsparumą.

Įrodyta, kad fizinis aktyvumas sumažina vaikų nerimo lygį.

Fizinis aktyvumas, ypač su papildomais svoriais ar šuoliavimas ir bėgimas, gerina kaulų sveikatą, skatindamas kaulų mineralų kaupimąsi ir stipresnių kaulų vystymąsi.

Dėl geresnio kūno įvaizdžio ir aukštesnio fizinio raštingumo vaikas pasižymi aukštesne savigarba ir pasitikėjimu savimi. Taigi vaikas yra labiau linkęs tęsti įvairias fizinio aktyvumo veiklas, todėl yra didesnė tikimybė, kad visą gyvenimą mėgausis aktyviu gyvenimo būdu.

Kuo gali prisidėti tėvai? 

  • Sąžiningai pažvelkite į savo gyvenimo būdą. Vaiką įkvepia ne tai, ką sakai, o tai, ką pats darai. Fiziškai aktyvių vaikų tėvai būna labiau linkę į fizinę veiklą, todėl tik savo asmeniniu pavyzdžiu galite pakeisti situaciją.

  • Laisvalaikį leiskite kartu. Sugalvokite bendrų aktyvių pramogų, kurios leis kartu smagiai leisti laiką – važinėkitės dviračiais ar riedučiais, žaiskite badmintoną, slidinėkite, leiskitės į pėsčiųjų žygius, dalyvaukite bendruomenės talkose, renkite fiziškai aktyvius gimtadienius.

  • Padėkite vaikui susirasti sporto būrelį. Kiekvienas vaikas turi kokių nors polinkių, tereikia juos atrasti, nors iš pradžių ir tektų keisti vieną būrelį po kito.Svarbu, kad pasirinkta fizinė veikla būtų vaikui įdomi ir lengvai realizuojama, o reikalingo sportinio inventoriaus poreikis neviršytų finansinių galimybių.

  • Su vaikais lankykitės sporto renginiuose. Vaikas krepšiniu ar futbolu susidomėti gali su tėčiu apsilankęs rungtynėse. O jei ir patys kartu sudalyvausite masinėse bėgimo varžybose, dviračių žygyje ar kitoje sporto šventėje, vaiko motyvacija itin sustiprės.

  • Neatimkite judėjimo džiaugsmo. Leiskite vaikui pasivolioti ant žolės, pašokinėti per balas, nedrauskite išsipurvinti.Neribokite vaiko aktyvumo nuolatiniais draudimais („Nelipk – nukrisi!“, „Nebėk – pargriūsi!“ ir pan.), leisdami vaiką į lauką renkite tokiais drabužiais, kurių negaila sutepti.

 

  • Dalinkitės darbus šeimoje. Pagal savo amžių vaikas gali padėti tėvams ar seneliams apsipirkti, sutvarkyti namus, gaminti maistą, nuplauti automobilį, pavedžioti šunį, padėti sode ar darže ir kt.

Vyresnioji judesio korekcijos specialistė Alina Ranceva

Be Panevėžio lopšelio-darželio „Pasakos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.
Šrifto padydinimas
Kontrastas